Broušení, čištění, seřízení násrtojů a nářadí

 

Máte tupé nože, nůžky, pily, řetězy, vrtáky, nože zahradní techniky nebo jiné nástroje? S radostí vám pomůžu dát vše do pořádku.


Pily s SK plátky i z nástrojové oceli

Řetězy motorových pil

Kuchyňské i řeznické nože,lovecké dýky, nůžky

Nože zahradní techiky a hoblovací nože

Vrtáky, dláta, sekáče, sekery


Pily s SK plátky i z nástrojové oceli


Broušení pilových kotoučů provádíme na ostřičce pilových kotoučů GSS 700 P GÜDE

Masivní ostřička pilových kotoučů nejvyšší třídy. K ostření tvrdokovových pilových kotoučů o průměru 80 - 700 mm. Profesionální ostření všech běžných pilových kotoučů pro ruční a stolní kotoučové pily, pily na palivové dřevo atd.

Šraňkování pil provádíme na rozváděcím přístroji

GSA 700, GÜDE

Ruční šraňkovačka pilových kotoučů, určená pro rovnoměrné rozvádění netvrzených pilových zubů na CV kotoučích do vnějšího Ø 700 mm.

Přesné a pravidelné ohýbání jednotlivých pilových zubů pod úhlem 15° díky kombinaci kovadlinky / několikabodového upínacího mechanizmu kotouče (pohyblivý opěrný kužel s horizontálním/vertikálním nastavením, aretační šroub). Jednoduchá změna nastavení standardního úhlu rozvádění (15°) na větší/menší polohováním pilového kotouče vzhledem ke kovadlince.Broušení vrtáků

Broušení vrtáků provádíme na diamantové brusce DRILL DOCTOR 750 X

Patentovaný systém umožňuje brousit vrtáky od průměru 2,5mm do 19mm na vrcholový úhel od 115°do 135°.

Bruska umožňuje přesně podbrousit vrták křížovým podbrusem dle DIN1412 typ C (ve tvaru písmene X).


Krátká informace o hrotech vrtáků

Standardní hrot 118 stupňů

Vrcholový úhel 118° hrotu je pokládán za geometrii pro standardní víceúčelové vrtáky. Vrtáky jsou vhodné pro vrtání mnoha typů ocelí a železných kovů,umělých hmot a dřeva. Běžný vrták je vyroben ze zakalené rychlořezné oceli (HSS).

Vysoce výkonný hrot 135 stupňů s podbroušením

Tupější úhel hrotu tohoto vrtáku je používán pro tvrdší a houževnatější materiály, jako je např. ocel k zušlechtění, nerezové oceli, tvrdé slitiny a tvrdé litiny. Vrtáky jsou nejčastěji vyrobeny z kobaltové rychlořezné oceli HSSCo5. Z důvodu širšího jádra vrtáku a většímu vrcholovému úhlu vrtáku funguje tento hrot vrtáku nejlépe, když je příčné ostří vrtáku křížově podbroušeno ( na obrázku-typ podbroušení C dle DIN1412)

Hroty vrtáků do kamene

Vrcholový úhel hrotu je obvykle 130° až 135°. Nové hroty vrtáků do kamene jsou většinou opatřeny fazetovým nebo rovinným broušením. Hroty vrtáků do kamene, které byly přebroušeny pomocí zařízení DrillDoctor, vypadají jinak z důvodu radiálního broušení. Avšak toto broušení vytváří stejně tak dobrý výsledek jako originální hroty vrtáků.


Broušení nožů a nástrojů

Broušení většina nástrojů a nožů brousíme na profesionální pomaloběžné brusce TORMEK T-7

V současnosti nejefektivnější sytém broušení nástrojů nabízí bruska Tormek T-7. Nejnovější poznatky v oblasti broušení jsou zúročeny při výrobě tohoto modelu. Zcela přepracovaný přípravek pro broušení rovných dlát pod označením SE-76, zarovnávací diamnt TT-50 ovládaný šroubovým posuvem, ale i hardware stroje v provedení nerez přispívají k jedinečnosti tohoto výrobku.

  • patentovaný systém broušení nástrojů TORMEK poskytuje možnost brousit nástroje velmi kvalitně a díky unikátnímu systému přípravků jsou nástroje broušeny velmi přesně a pod požadovaným úhlem
  • systém broušení umožňuje brousit i rozličně tvarovaná soustružnická a řezbářská dláta
  • broušení nástrojů probíhá ve vodní lázni, což minimalizuje přehřívání materiálu a prodlužuje životnost ostří
  • možnost změnit zrnitost brusného kamene v průběhu broušení
  • zakončení broušení na obtahovacím koženém kotouči

Lovecké dýky a speciální nože, které vyžadují jiné úhly ostří a speciální postupy broušení brousím ručně originálními americkými brousky Lansky, kterými dosáhnu perfektní ostří nože v požadovaném úhlu. K případnému dotažení ostří používám diamantový brus zrnitosti 1 000. Na broušení zubatého ostří používám diamantový kuželový brus pro tento typ ostří.


Broušení řetězů motrových pil


Broušení pilových řetězů provádíme na brusce pilových řetězů P 2300 A, GÜDE.

Robustní bruska pilových řetězů s hliníkovou konstrukcí a optimální geometrií ostření, určená k přesnému broušení/ostření všech běžně používaných typů řetězů elektrických i motorových pil v podmínkách servisů, specializovaných prodejen apod. Oboustranné ostření všech článků pilového řetězu díky výklopné brusné hlavě (90°→50°) a otočnému upínacímu stolku (± 35°), přesná a spolehlivá fixace řetězu (vodící drážka/zarážka řetězu s jemnou aretací/svěrací páčka/nastavitelný úhel broušení), hloubkový doraz brusného kotouče (nastavitelný), rukojeť s pohodlným úchopem pro navádění brusné hlavy při ostření, automatické vracení brusné hlavy do výchozí polohy, vestavěná lampička k osvětlení ostřené plochy.
Kontaktovat mně můžete na mobilu: 608 810 796, na mailu: cigan@hotmail.cz , nebo na fb

Po dohodě provádím

  • Vyčištění, seřízení a promázání nářadí a nástrojů
  • Demontáž a montáž pilových řetězů, vyčištění pily i rětězu
  • Demontáž a montáž nožů zahradních sekaček a jejich vyčištění
  • Drobné zámečnické práce
  • Leštění automobilových světlometů